irannsr
31 شهریور 1401 - 09:37

شناسایی موارد ابتلا به وبا در مازندران

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به شناسایی ۲ مورد ابتلا به وبا در استان، گفت: اکنون این دو بیمار دوران درمان سرپایی را طی می‌کنند و وضعیت آنان مساعد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، عباس علی‌پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز در گفت‌وگویی در ارتباط با آخرین وضعیت وبا در مازندران، از ۲ مورد ابتلا به وبا در استان خبر داد و اظهار کرد: تا به این لحظه سه مورد مشکوک به وبا در استان شناسایی شده که دو مورد قطعی اعلام شد و یک مورد نیز در مرحله اولیه مثبت شد و منتظر اعلام آزمایش تکمیلی هستیم.

وی افزود: این دو بیمار  یکی از شهرهای مرکزی و دیگری از شهرهای شرقی استان بوده که پس از بازگشت از سفر زمینی با علائم مشکوک به بیماری، شناسایی و پس از آزمایش‌های لازم، نتیجه ابتلا به وبا مثبت اعلام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: اکنون این دو بیمار دوران درمان سرپایی را طی می‌کنند و وضعیت آنان مساعد است.

علی‌پور ادامه داد: توصیه ما به زائرانی دارای علائم گوارشی این است که حتما به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند و به مراکز بهداشتی و درمانی نیز اعلام کردیم که افرادی که زائر هستند تست وبا گرفته شود.

وی در پایان بر رعایت مسائل بهداشتی و شست‌وشوی مرتب و درست دست‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/

منبع: فارس
شناسه خبر: 751412