irannsr
13 آذر 1401 - 17:30

سردار سلامی: مهربانی پرستاری یک مهربانی الهی است

فرمانده کل سپاه در این مراسم با تبریک روز پرستار به جامعه پرستاری گفت: مهربانی پرستاری یک مهربانی الهی است، خدمات پرستاری مانند بارش رحمت الهی است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، همایش گرامیداشت روز پرستار صبح امروز در سالن همایش صدرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برگزار شد.

در این همایش سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، حسن ابوالقاسمی رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، سردار سعید بینات معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه، عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مدیران و معاونین و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) حضور داشتند.

تمایز پرستاری با دیگر مشاغل از نگاه فرمانده کل سپاه

سردار سلامی فرمانده کل سپاه در این مراسم با تبریک روز پرستار به جامعه پرستاری گفت:  حضرت زینب نمونه کامل صبر الهی است و کار پرستاری به معنای واقعی کار زینبی است.

وی افزود: کار پرستاری بیش از همه ترکیبی از علم، هنر، اخلاق و فضیلت است و وجه تمایز پرستاری با سایر مشاغل هم همین بعد اخلاق و فضیلت آن است که این شغل را با شغل‌های دیگر متمایز کرده است.

سردار سلامی ادامه داد:  پرستار تکنسین به کارگیری تجهیزات در قاعده‌های فنی نیست بلکه پرستاران در هنگام فعالیت تمامی عواطف انسانی خود را بروز می‌دهند. انسان ها وقتی می‌توانند بر بیماری‌ها غلبه کنند که احساس امید و آرامش داشته باشند.

وی افزود: پرستاران برای سنین پایین تر از خود، مادری، برای هم سن و سال‌های خود، برادری و خواهری و برای بیماران بزرگتر از خود فرزندی می‌کنند.

سردار سلامی عنوان کرد: پرستاران تا روز آخر دوران خدمت خود با همان احساس مسئولیت روز اول، از بیماران پرستاری می‌کنند و این احساس مسئولیت در طول زمان کمرنگ نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مهربانی پرستاری یک مهربانی الهی است، افزود: خدمات پرستاری مانند بارش رحمت الهی است و پرستاران تفاوتی در ارائه خدمت به بیماران قائل نمی‌شوند.

تقدیر فرمانده سپاه از نقش برجسته دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در دوران کرونا

فرمانده کل سپاه با اشاره به خدمات مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در دوران کرونا، گفت: در سال‌های اخیر فداکاری پرسنل مراکز درمانی بقیه الله کاملا احساس شد.

وی ادامه داد: در روزهایی در دوران کرونا تا ۷۰۰ بیمار در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله پذیرش می‌شد اما هیچکس پا‌پس نکشید و کادر درمان شجاعانه ایستادند و افتخار آفریدند.

خدمت رسانی دانشگاه بقیه الله به آسیب دیدگان فتنه ۱۴۰۱

سردار سلامی در خاتمه با اشاره به نقش پررنگ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در خدمت‌رسانی درمانی در فتنه اخیر، بیان کرد:  بیمارستان بقیه الله و دیگر مراکز درمانی زیر مجموعه سپاه در اغتشاشات اخیر بی چشم‌داشت و به صورت شبانه روزی به افرادی که آسیب جدی دیده‌ بودند خدمت ارائه دادند که این موضوع قابل تقدیر است.

خدمات شبانه روزی پرستاران در دوران کرونا

حسن ابوالقاسمی در بخشی از این مراسم گفت: بخش عمده‌ای از معنویت فضای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله مدیون پرستاران است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با بیان اینکه خدمات پرستاران را ارج می‌نهیم، افزود: در دوران شیوع کرونا و همچنین در فتنه اخیر، پرستاران ما شبانه روز نداشتند و بدون هیچ استراحتی مشغول خدمت رسانی به مردم بودند.

تربیت ۴ هزار پرستار در دانشگاه بقیه الله

ابوالقاسمی با اشاره به توسعه دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در سال‌های اخیر، عنوان کرد: در دانشکده پرستاری بقیه الله(عج) به عنوان یکی از بزرگترین دانشکده های پرستاری در کشور، تاکنون ۴ هزار پرستار و کادر پرستاری در ۱۱ رشته تربیت شدند.

توسعه ۲۵۰ درصدی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در دو سال اخیر

وی با اشاره به توسعه ۲۵۰ درصدی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله( عج) بیان کرد: با حمایت‌های فرمانده سپاه، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در دوسال اخیر، دو و نیم برابر رشد داشته است.

آغاز فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

ابوالقاسمی در خاتمه از آغاز فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه در سال‌های آتی با رشد چشمگیری همراه شود.

پرستاران زیر مجموعه سپاه، الگوی تکریم بیماران

سردار بینات معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه در بخشی از این مراسم بیان کرد: پرستاری هنر آگاهانه به استقبال خطر شتافتن است و هر انسان منصفی در قبال این انتخاب آگاهانه سر تعظیم فرود می‌آورد.

بینات ادامه داد: همه تلاش های جهادی پرستاران را ارج می نهیم.

معاون سپاه در خاتمه اظهار کرد: مورد انتظار است که پرستاران خادم در مجموعه‌های زیرنظر سپاه، الگوی تکریم و ارائه خدمت به بیماران برای دیگر پرستاران باشند.

براساس این گزارش، در بخشی از این مراسم از پرستاران برگزیده مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تقدیر شد.

پرستار «جواد فروغی» دارنده مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی، خانم «متولی» که قبل از بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا در جام جهانی قطر پلاکاردی با مضمون اعمال تحریم‌های  ظالمانه آمریکا در بخش دارویی به نمایش گذاشت به همراه خانواده شهید «محمدحسن قاسمی» پرستار مدافع حرم، و شهیدان «قدرت تقی‌زاده» و «صالح مهدوی مجد» از پرستاران مدافع سلامتی بودند که به‌عنوان پرستاران نمونه کشوری توسط فرمانده کل سپاه مورد تجلیل قرار گرفتند.

علاوه بر این، در پایان این مراسم با حضور ابراهیم متولیان جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، سردار سعید بینات معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه و عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جلسه پرسش و پاسخی با حضور پرستاران و کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برگزار شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 896900